KALİGRAFİ

Kelime olarak kökeni yunanca “kallos”  (güzel) ve “graphos”  / “graphia”  (yazı) kelimelerinin birleşmesi ile türemiştir. Sözcük olarak kaligrafi, her milletin kendi alfabesini kullanarak belli bir disiplin içinde ve  her sanatçının kendi yorumuyla yaptığı güzel ve estetik yazı sanatıdır. Kaligrafi de amaç değişik motifler kullanarak yazıyı olduğundan farklı bir kimliğe büründürmektir. Genellikle dik ve yatay çizgilerden oluşan latin harflerini simetrik bir şekilde kağıda dökmek kaligrafinin en temel unsurlarından birisidir.

Kaligrafitatoo olarak elbetteki yaptığımız iş kaligrafi sanatına dair bir uygulama olup, kağıt üzerinde yapılan güzel yazı sanatının vücuda uygulanmasıdır.

DÖVME SANATI (TATTOO)

Vücut süsleme sanatı diye de bilinen dövme sanatının ilk uygulanmaya başlanması 1900'lü yılların başlarında profesyonel dövme makinesinin bulunması ve makinenin patentinin alınmasına tekabül etmektedir. Günümüzde süslenmek ve modaya uymak olarak ortaya çıkan dövme sanatı;  kişilerin kendilerini ifade etmesi, çekici görünmesi, dikkat çekmesi, farklı ve güçlü olma gibi estetik amaçlar güdülerek yapılır hale gelmiştir.

Günümüzde dövme sanatına olan talep, profesyonel bir ruhla artarak devam etmektedir.
 
 
 
 
 
 
   
  facebook ta paylaş
     
Tüm Hakları Saklıdır © Kaligrafi Tattoo 2010 izmir web tasarım izmir web tasarım